HISTORIA

Firma Max funkcjonowała wcześniej pod nazwą Yamada Air Industry Co., Ltd., działając w obszarze produkcji skrzydeł do samolotów. W latach 50-tych XX w., spółki Yamada Air Industry Max Co., Ltd. i Max rozpoczęły wytwarzanie pierwszego niewielkiego zszywacza, poręcznego takera i aparatu kreślarskiego. Te pierwsze narzędzia zyskały zaufanie klientów, dzięki czemu firma Max stała się kluczowym graczem w sektorze produkcji narzędzi mocujących, zszywających ikreślarskich.
W latach 60-tych i 70-tych XX w., dzięki rozwojowi technologii, gwoździarki firmy Max zyskały zasilanie pneumatyczne i znalazły zastosowanie w sektorze meblarskim, opakowaniowym i budowlanym.
Gdy w latach 80-tych i 90-tych XX w. rozwiązania elektroniczne stały się bardziej popularne, firma Max stworzyła nowe rynki wprowadzając elektronikę do świata urządzeń biurowych, tj. do maszyn do wypisywania czeków, rejestratorów czasu i zszywaczy. Firma Max wprowadziła również produkty kolejnej generacji, łącząc ze sobą poszczególne technologie i w ten sposób tworząc np. nowoczesne serie gwoździarek pneumatycznych (Powerlite), wiązarki do prętów zbrojeniowych zasilane akumulatorem (REBAR TIER), zszywacze do fotokopiarek (AUTOSTAPLER) czy urządzenia z serii Bepop. Celem firmy Max pozostaje „produkcja narzędzi, które w pełni spełniają oczekiwania swoich użytkowników.

PRODUKCJA

Firma Max posiada 10 zakładów produkcyjnych rozrzuconych po całym świecie. Wszystkie narzędzia Max są produkowane we własnych zakładach. Cztery fabryki znajdują się w Japonii, produkując gwoździarki pneumatyczne z serii Powerlite oraz wiązarki REBAR-TIER. Są to nasze kluczowe produkty przeznaczone na rynek budowlany i przemysłowy. Wszystkie japońskie zakłady produkcyjne posiadają certyfikaty ISO90001 i ISO140001. Stosowana przez nas polityka produkcyjna wymaga wytwarzania wysokiej jakości narzędzi potwierdzających, że „MAX TO JAKOŚĆ”, czego nie każda firma jest w stanie dowieść.
Jak opracowujemy nasze produkty? Jak obmyślamy nowe rozwiązania dla naszych produktów?
Firma Max stosuje specjalny proces rozwoju produktów.

ROZWÓJ

Opracowywanie nowego produktu w Max rozpoczyna się w zakładzie klienta.
Personel odpowiedzialny za rozwój nowych produktów odwiedza zakłady klientów poszukując odpowiedzi na ich potrzeby, rozmawia z nimi i przygląda się ich pracy. Narzędzia firmy Max - charakteryzując się wysoką pomysłowością i oryginalnością - są rezultatem takich doświadczeń.
Techniczne możliwości firmy Max przejawiają się poprzez tworzenie unikalnych produktów,
które spełniają potrzeby klientów łącząc oryginalne mechanizmy z technologią sterowania elektronicznego. Rozwój naszych własnych technologii przyspieszył dzięki zastosowaniu oprogramowania 3D CAD oraz komputerowych programów do kontroli/pomiarów/analiz.
W dalszym ciągu będziemy wprowadzać na rynek wiele innowacyjnych i oryginalnych produktów.